Optymalizuj koszty reklamy

Aktywnie staraj się optymalizować koszty reklamy, koncentrując się na jej skuteczności.

1. Negocjuj

Czy zauważyłeś, że niektórzy ludzie zawsze otrzymują najlepsze oferty? Tak, płacisz pełną cenę i myślisz, że zrobiłeś dobrze, dopóki nie pojawią się z tym samym, tylko zapłacili kilkaset dolarów mniej. Naprawdę dostaniesz kozę! Jak oni to robią? Nie boją się prosić o dodatkowy rabat.

Tak, nie sprzedawaj się zbyt krótko, ponieważ nie pytałeś następnym razem, gdy pojawi się Twój przedstawiciel reklamowy! Nawet jeśli już otrzymujesz zniżkę, poproś o większą. Nie masz ponieważ nie prosisz.

2. Przytnij

Większe jest zawsze lepsze … czy to prawda? Jeśli chodzi o reklamy, nie zdziw się, jeśli niektóre z Twoich krótkich reklam odniosą większy sukces niż większe, droższe reklamy. Zmniejszenie rozmiaru i kosztów reklamy nie oznacza, że będziesz przycinać wyniki!

3. Wykorzystaj gratisy

Jaka jest różnica między reklamą a rozgłosem? … kto to mówi. Tak, kiedy się sprzedajesz, to reklama. Kiedy ktoś cię sprzedaje, jest to rozgłos … i generuje wiarygodność i zainteresowanie, którego nie chcesz przegapić.

Pomyśl o różnych sposobach wyróżnienia swojej firmy. Masz jakieś wiadomości… napisz informację prasową? Napisz kilka artykułów typu „jak to zrobić” z krótką linią końcową i opublikuj je w e-zinach, magazynach, gazetach i innych miejscach. Dlaczego nie wypromować produktu innej firmy w zamian za promowanie Twojego… pomyśl o zupełnie innym rynku, na który mają wpływ!

Tak, istnieje wiele sposobów na uzyskanie bezpłatnej reklamy, która przyniesie korzyści Twojej firmie. Oczywiście nie będziesz mógł polegać wyłącznie na gratkach, ale hej, możesz dostać trochę więcej za nic!

4. Popraw swoją ofertę

Czy Twoja oferta jest zbyt dobra, aby ją przegapić? Jeśli nie, musisz to poprawić. Hej, nie mówię o jeszcze bardziej obniżaniu cen … nadal musisz zarabiać. Możesz uczynić ofertę ciekawszą, po prostu zwiększając wiedzę czytelników na temat wartości produktu lub dodając bonusy, które są postrzegane jako wartościowe, ale niewiele Cię kosztują.

Motywuj kupujących wygaśnięciem. Tak, otwarta oferta zachęca do zwlekania a to prowadzi donikąd. Kiedy klient dowie się, że ma czas do soboty na zakup produktu, za który zapłaci więcej w niedzielę, priorytetem będzie udanie się do Twojego sklepu.

 

Niektóre alternatywne formy reklamy mogą być dużo tańsze a zarazem bardzo efektywne. Warto szukać takich form. Mogą świetnie wzbogacić wachlarz środków reklamowych.

 

 

Author: admin